Ana sayfa Güncel En Güzel Lakaplar

En Güzel Lakaplar

2365
0
en-iyi-lakaplar

Birçok insanın meraklısı olduğu havalı takma adlar Türkçe ve Türk insanı için oldukça eğlenceli şeyler ortaya çıkmasına sebep oluyor. En güzel lakaplar, genellikle okulun, mahallenin, iş yerinin, arkadaş ortamının en eğlenceli karakterine takılıyor. Lakap nedir, kime ve neden takılır, takma lakaplar nereden bulunur gibi soruların cevabı ise biraz araştırma istiyor.

Lakap Nedir? Neden Takılır?

Lakap, bir bireye tipi, davranışı ya da belirli bir özelliği doğrultusunda yakıştırılan, karakterine veya bu özelliğine uygun düşen, benzerlik gösteren takma addır. Bazı durumlarda lakap, bir arkadaş grubu ya da aile için de genelleme olarak kullanılmaktadır.

İsimlere Göre Lakaplar

Güzel lakaplar genel olarak isimler ile alakalı ortaya çıkıyorlar. Örnek olarak, Gül ismini taşıyan bir bayana ‘Güllü’ ya da Ateş isimli bir gence ‘Yanıcı Madde’ gibi komik lakaplar, tam da amacına uygun olarak isme göre lakaplar konusunu açıklayabilecek nitelikteler.

En İyi Erkek Lakapları

Toplumda en çok lakap kullanımı erkek lakaplar ile ortaya çıkıyor. Erkekler lakap takmaya ve sık sık kullanmaya oldukça meraklılar. İşin eğlencesi ve havalı olması neticesinde, erkeklerin ilgi duyduğu birçok isim ve takma ad kullanılabiliyor.

Erkek lakapları televizyon dizilerinden tutun da futbol oyuncusu ya da basketbol oyuncusu isimlerine kadar uzanıyor. Bazen bir hayvan ismi ile anılmak, bazen bir mafya dizi karakterine bürünmek erkekler için eğlence ve karizma unsuru olarak düşünülebilir.

Bu sebeple en iyi lakaplar da sık sık kullanmayı tercih eden erkekler tarafından üretiliyor denilebilir. Erkek lakaplarına örnek olarak Ronaldo, Kerpeten, Cengaver, Maço, Alfa, Kara çocuk, Topal gibi hem eğlenceli hem de ağır lakaplar sunulabilir.

Bayanlar İçin Lakaplar

Bayanlar da kendi aralarında eğlence olması için bolca lakap kullanabilirler. Bazen dedikodu bazen de eğlence unsuru olan kız lakapları Kuzucuk, Kurabiye, Şekerpare, Bastıbacak, Maymun, Minnoş gibi çeşitli türevler halinde kullanılıyorlar.

Yakın Arkadaşa Lakaplar

Lakap söz konusu olduğunda, en efsane lakaplar her zaman en yakın arkadaşlara kullanılmıştır. Kankaya lakaplar da diyebileceğimiz bu kategorideki lakaplar ise Yılan, Şifo, Tonton, Cancan, Concon gibi hep eğlenceye dönük ve hep komedi kokan lakaplardır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here