Ana sayfa Güncel Fatih internet Şifresi Nedir?

Fatih internet Şifresi Nedir?

2023
0
fatih-ağı-şifresi

Bu makalemizde siz değerli okurlarımıza akıllı tahta fatihin şifresi ne olduğundan bahsedeceğiz. Ayrıca güncel fatih internet şifresi 2021 yılına ait parolaları vereceğiz.

Fatih Ağı Şifresi

Teknolojinin bu kadar iyi ilerlemesiyle birlikte artık okullar da dershanelerde akıllı tahta uygulamasına geçiş yapılmıştır. Durum böyle olunca da tabii, birçok öğrenci fatih akıllı tahta şifresi edinmek için birçok yöntem aramaktadır.

Okullarda ve dershanelerde kullanılan bu akıllı tahta uygulaması ile işlemler hem daha sağlıklı hem de daha pratik şekilde yapılmaktadır.

Akıllı tahta sistemi, Fatih projesi adı altında bizlere hizmet etmektedir. Böylece tüm sınıflarda son teknoloji olan akıllı tahtalar hizmet sunmaktadır. Ancak bu akıllı tahtalara erişim öyle kolay olmamaktadır. Bu tahtalar fatih ağı şifresi adı altında korunmaktadır. Tabii bazı kısıtlamalar da getirilmiştir.

Son zamanlarda sıkça karşımıza çıkan özellikle öğrenciler tarafından talep edilen fatih internet şifresi hakkında bahsedeceğiz. Aranızda bazı bilenleriniz olabilir ancak fatih projesi şifresi, fatih şifresi 2021 olarak tekrar güncellenmiştir.

Şimdi aşağıda aktaracağımız bilgileri adım adım uygulamanız doğrultusunda fatih güncel şifre koduna kolaylıkla erişebileceksiniz. Eğer sizler de fatih yeni şifre koduna ulaşmak istiyorsanız alt kısımda bulunan fatih wifi şifresi başlığında yer alan kodları mobil cihazınız ile deneyebilirsiniz. Böylece Fatih tarafından bizlere sunulan bu hizmetten ücretsiz bir şekilde faydalanabilirsiniz.

Fatih Wifi 2021 Şifreleri Nelerdir?

Hizmetten ücretsiz bir şekilde faydalanmak için işte Fatihin şifresi;

 • Şifre 1: !1qaz2WSX3edc4RFV%56,
 • Şifre 2: F@M2015i#Eb23TC,
 • Şifre 3: f1@2t34ih5,
 • Şifre 4: Fatih.1234,
 • Şifre 5: verdijm@n1453,
 • Şifre 6: T1F0@7T1IH1Y4E5G3IMTEEBKC!0+R%U^9M£C,
 • Şifre 7: 34i3s0t00,
 • Şifre 8: {1!ASR$UAN*BG#AUC\RAL]YUI&9}

Şeklinde şifreler yardımıyla denemeler yaparak akıllı tahtaya rahatlıkla erişebilirsiniz.

Güncel Fatih Wifi Şifreleri 2021

Sene 2017 itibariyle çoğu öğrenci akıllı Fatih tahtalarına ulaşım sağlayabiliyordu. Ancak 2019 ve 2021 yılı itibariyle fatih in şifresi değişmiş bulunmaktadır. Ancak yukarı da bizlerin verdiği şifreler yardımıyla 2021 yılında da Fatih akıllı tahtalarına ücretsiz bir şekilde bağlantınızı sağlayabilirsiniz. Güncel şifreyi merak edenler için şifreleri belirtmiş olduk. Şimdi Fatih in şifresi ile akıllı tahtalara bu bağlantıyı nasıl gerçekleştireceğimize bakalım.

Fatih Wifi Nasıl Bağlanılır?

Öncelikle WİFİ ağına ücretsiz bir şekilde bağlantınızı sağlamak için MEB tarafından sunulmuş olan sertifikaların mobil cihazınızda olması gerekmektedir. Bunun için aşağıda belirteceğimiz adımla takip ederek hem sertifikaya sahip olabilirsiniz hem de ücretsiz bağlantınızı gerçekleştirebilirsiniz.

 • Öncelikle sertifika.meb.gov.tr adresinden güncel sertifikayı mobil cihazınıza indirin.
 • Ardından WİFİ kısmına gelerek kullanıcı adını girin.
 • Kullanıcı adı, F@tih olan ağın şifresine F@M2015i#Eb23TC şeklinde giriş yapın. Fakat özellikle büyük harf kısmına dikkat etmelisiniz.
 • Diğer bir ağ adına Aktivasyon olan ağın şifresine f1@2t34ih5 şeklinde yazarak bağlantıya devam edin.
 • En son olarak da F@tih yazan ağın adını isim kısmına yazdıktan sonra şifresine !1qaz2WSX3edc4RFV%56 olarak yazın. Ardından bağlantınız başlatılacaktır.

Adımları doğru uygulayarak bağlantınızın gerçekleşmesi halinde sosyal hesaplarınıza ve belli başlı sitelere girişiniz engellenecektir. Bu durumu da düzeltebilmek için cihazınıza VPN yüklemelisiniz. Bu sayede erişim engeli olan tüm sosyal hesaplarınıza ve dilediğiniz siteye rahatlıkla erişimi sağlayabilirsiniz.

İnternete Bağlantınız Ancak İnternetiniz Yok?

Yukarıda belirttiğimiz şifreler yardımıyla internete %100 olarak bağlanacaksınız anlamına gelmemektedir. Bunun için MEB Fatih ağ sistemine bir filtre uygulamaktadır. Dolayısıyla bu filtreye de bazı siteler takılmaktadır. Bunun için öncesinde dediğimiz gibi VPN konusunu inceleyerek rahatlıkla erişim sağlayabilirsiniz.

Fatih Wifi IP Adresi Alınıyor Hatası

Fatih akıllı tahtasına bağlanmak için yukarıda anlattığımız tüm adımları yaptığınız halde bağlantı sağlayamayabilirsiniz. Bağlantı kurarken IP adresi alınıyor sorunuyla da karşılaşabilirsiniz. BU için mobil cihazınızdan VPN uygulamasını kesinlikle kapatmanız gerekmektedir.

Çünkü VPN’ler açık olduğunda bağlantıyı gerçekleştiremezsiniz. VPN uygulamasını kaldırdığınızda mobil cihazınızı kapatıp açarak tekrar bağlantı kurmayı deneyin. Eğer buna rağmen yine de bağlantı gerçekleştirilemiyor sorunu ile karşılaşırsanız bunu sene WİFİ bağlantısından kaynaklı olabilir.

Bunu için Fatih ağına bağlantınızı gerçekleştirdiğinizde Acces point cihazının üzerinde ışıkların farklı yandığını göreceksiniz. Eğer sorun cihaza bağlı durumdan gerçekleştiyse bu buradan anlayabilirsiniz.

Cihaza eğer başka birileri de bağlantı sağladıysa bu ışık mavi olarak yanar. Eğer herhangi bir kimse tarafından cihaz bağlantı gerçekleşmediyse o zaman renkler yeşil olarak gözükecektir. Bu sorunu da bu ışıklar yardımıyla çözebilirsiniz. Evet, böylece Fatih akıllı tahtalara bağlantının nasıl gerçekleştiğini öğrenmiş olduk. Umarız konu hakkında sizlere yardımcı olabilmişizdir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here