Ana sayfa Güncel Feng Shui Nedir? ve Tarihçesi

Feng Shui Nedir? ve Tarihçesi

1923
0
feng-shui-ne-demek

Feng Shui nedir yada ne demek olduğunu bu makalemizde anlatıyor olacağız. Ayrıca Feng Shui ne zaman ortaya çıktığını bahsetmeye çalışacağız.

Feng Shui Ne Demek?

Muhtemelen herkes Feng Shui kelimesini duydu ve sıklıkla bu kelimeyi kullanmaya başladı. Fakat ne kadar önemli olduğunu biliyor muyuz? Bilimsel bir şekilde Feng Shui, eski bir Çin uygulaması ve kişisel çevre ve doğa ile uyum içinde yaşama yöntemleri teorisidir. Böylece bir insan uzayı uyumlu bir şekilde çevrelediği için pozitif enerji çeker.

Feng Shui Ne Zaman Ortaya Çıktı?

Bu doktrin 9. yüzyılda Çin’de ortaya çıktı ve bilim adamları hala bu konuyla ilgileniyorlar. Feng Shui’nin temelinin, evrenin Taocu kavramı olduğu belirtilmektedir. Buna göre, tüm enerji başlangıçta iki bileşen içerir, Ying ve Yang. Aynı anda birbirlerini tamamlar ve birbirlerine karşı direnirler.

Taocu kavramla birlikte Feng Shui, dünyadaki tüm canlılarda bulunan Qi enerjisinin yani “hayati enerjinin” varlığına atıfta bulunur. Bu nedenle, Feng Shui’de üç türden Qi enerjisi vardır.

Feng  Shui Enerjileri Neler?

Shen Qi: Bu enerji olumlu ve elverişlidir. Bu nedenle kullanım ve dağıtımda en önemlilerinden biri olarak kabul edilir;

Sha Qi: Agresif ve oldukça olumsuzdur. Bu yüzden pozitif enerjiyi öldürür refahı ve insani başarıları kötü etkiler.  İnsanların iş hayatını da etkiler.

Si Qi: İnsanlara her zaman etkisizlik verir, zayıflatır ve hareketsiz enerji sunarak pasifleştirir. Kişisel gelişim konusunda da kötü yönde etkiler.

Bu nedenle, Feng Shui’yi doğru anlamak gerekir. Evrende güvenli ve uyumlu bir yaşam çizmek için sadece pozitif enerjiyi kullanmak gerekir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here