Ana sayfa Güncel instagram Arşiv Nerede ve Nasıl Girilir?

instagram Arşiv Nerede ve Nasıl Girilir?

2089
0
instagram-arşivlenen-fotoğraflar-nerede

instagram arşiv nerede sorusunun cevaplayacağız bu makalemizde. Ardından instagram arşivlenen fotoğraflar nerede olduğunu detaylı olarak anlatacağız.

instagram da Arşiv Nerede?

İnstagram hayatın bir parçası haline gelmiştir. instagram birçok kişinin ilgisini çeken alanlardan merak edilen ve takip etmek istenilen sayfalara ulaşmanın kolaylığını sağlar.

Hesaplarınız sayesinde başkaları dışında hesap oluşumu ile kendiniz de paylaşımlar yapabilir ve takip grubunuzu günlük yapılan işlerden gezilen her yere kadar fotoğraf paylaşım alanı haline getirebilirsiniz. Fotoğraflar dışında kısa süreli video paylaşımı da yapılabilir. İnstagram’da sabit fotoğraf paylaşımı olabileceği gibi hikaye olarak kısa süreli paylaşımlar da olabilir. Peki, instagram arşivlenen fotoğraflar nerede oluyor?

Hesaba giriş yapıldıktan sonra sağ üst köşede belirtili alana tıklanması gerekiyor. instagram da arşiv nerede olduğunu bulabilmek için ekrana gelen seçeneklerde en üst saat ibaresi arşiv olan fotoğraflara ulaşılır. İstenirse oradan fotoğraflara ulaşabilir yeniden paylaşım yapabileceğiniz gibi silme özelliği ile kaldırabilirsiniz.

Arşivlere ulaşmak kolay mı? Peki, instagram da arşivlenmiş fotoğraflar nerde gibi sorulara cevap bulmak isteyeceksiniz. İşlem kolay ve basit olarak gerçekleştirilebilir.

Instagram Kullanımı

Instagram kullanımı yaygın olmasına rağmen birçok özellik ve içerik pek fazla bilinmiyor. Şimdi arşiv özelliği ile bilgiler verelim sizlere instagram fotoğraf arşivi nerede diye sorduğunuzda yapmanız gereken hesaba giriş yapmak ve ana sayfada sağ üst köşeye tıklamanızdır.

Ekranda ilk sırada saat ibareli arşiv yazan bölüme tıklamak oraya saklanmış resimleri bulabilirsiniz. Resimler hikaye ya da profil mi diye merak edilirken sorulan instagram hikaye arşivi nerede sorusuna aynı yerde olduğu cevabı verilir. Sadece yapmanız gereken seçenekler ibaresinden seçmeniz yeterli olacaktır.

Instagram kullanımında başka profil ve merak edilen konularda erişim olanağı sağlayabiliyor ama sadece takip olayı olmadığını ve sizin hesabınız ile çeşitli olaylar gerçekleştirebileceğiniz vurgulanmalıdır. Profil gizliliği herkes tarafından bilinen bir durum iken istediğiniz zaman fotoğrafların gizlenebileceği konusu da çok kişi tarafından bilinmiyor.

İnstagram Gizliliği

Paylaşımlarınız herkes tarafından görülebilir ya da gizlilik ayarlarınız ile kişi gruplarınız görünebilir. Zaman geçtikçe gerçekleşen bir durum da şu ki istediğiniz fotoğrafları arşivleyebilirsiniz. Peki, instagram arşivler nerde sorusunun cevabı için önce ayarlar bölümü kısmına gelmelisiniz sonrasında direk zaten karşınıza arşiv yazısı çıkar.

Oraya tıkladığınızda arşivlenen hikaye ve profilde paylaşılan resimlerinize ulaşabilirsiniz. İstediğiniz resmi silebilir ya da tekrardan yükleme yapabilirsiniz. Profil resminden arşivlenen fotoğraf tekrar yüklendiğinde beğeni ve yorumlar tekrardan size geri dönebilir.

Hikaye yüklenirken otomatik olarak gizli ya da açık şekilde hikaye kısmını sabitleyebilirken profilde paylaşım yapılmış resimler için bu işlem daha farklıdır. Daha önce keyifle paylaştığınız bir fotoğrafı kaldırmak istiyorsunuz ama silmek yerine bir dönem görünmesini istemiyorsanız gizli bir şekilde saklayabilirsiniz.

Ekranda kaldırmak istediğiniz fotoğrafa tıklayın ve fotoğrafın sağ üst köşede noktalı alanını seçin ve orada arşiv seçeneğini tıklayın ve burada fotoğraf ekrandan silinmiş gibi görünürken fotoğraf güvenli şekilde sizin için saklanmıştır.

Peki, instagram gönderi arşivi nerede ya da instagram arşivlenen fotolar nerde diye sorulursa ayarlar bölümündeki arşiv bölümüne bakmanız yeterli olacaktır. Orada saklamış olduğunuz tüm resimlere ulaşabilirsiniz. Resimleri tekrardan geri yükleme yapabilirsiniz yine seçeneklere tıkladığınızda profilde göster ya da sil ibaresini seçebilirsiniz.

Hikaye arşiv ya da profil arşiv seçenekleri vardır. Bu sekme seçtiğiniz gruba göre paylaşımları içerir. İnstagram görüldüğü üzere çok kişinin bilemediği konulara da sahiptir. Bu yazıda fotoğraflarla ilgili olarak az bilinen konulara açıklık getirmeye çalıştık.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here