Ana sayfa Mobil Android instagram Gizli Hesap Görme Nasıl Yapılır?

instagram Gizli Hesap Görme Nasıl Yapılır?

1993
0
instagram-gizli-hesap-göreme-nasıl

Bu makalemizde siz değerleri kullanıcılarımıza instagram gizli hesap göreme kunusnu anlatacağız. Ayrıca gizli instagram hesabı göreme nasıl yapılacağından bahsedeceğiz.

instagram Gizli Hesap Görme

İnstagram, kullanıcının fotoğraf ve video anılarını taze tutmaya yarayan, takipçi odaklı bir sosyal medya platformudur. Kısa sürede otoriter ve ehil uygulamalar arasında kendi yerini bulmayı başarmıştır. Hem güvenilirliğe ve gizlilik ilkesine önem veren bir ağ olması, hem de kullanışlı olması buna ortam sağlamıştır. Aynı zamanda İnstagram üzerinden ticaret yapılmaya başlanması da daha çekici bir platform olmasını sağlamıştır. Şüphesiz dünyanın en popüler fotoğraf paylaşım platformlarından biri olan İnstagram, ülkemizde şuan 34 milyon aktif kullanıcıya sahip.

Gizli Hesap Nedir?

Gizlilik ilkesi kapsamında, takipçileri ve içeriklerini korumak adına barındırdığı bir özelliktir. Yani sizi takip etmeyen kişiler, hesabınız gizliyken paylaşımlarınızı göremeyecektir. Sizi takip eden kullanıcılar ise paylaşımlarınızı ve hikayelerinizi görmeye devam edecektir. Diğer birçok platformda da buna benzer güvenlik sistemleri bulunmaktadır. Paylaşımlarını herkesin görmesini istemeyen kullanıcılar için ayarlar üzerinden İnstagram hesabını gizliye almak oldukça basit bir işlemdir.

İnstagram’da Gizli Hesabın İçerisini Görmek Mümkün Mü?

Instagram’ın belirlediği gizlilik ilkelerine son derece önem verir. Pekala İnstagram gizliliğe bu kadar değer veriyorsa İnstagram gizli hesapları görmek mümkün mü? Günümüze baktığımızda bu sorunun cevabı maalesef hayır! Çıktığı ilk zamanlarda İnstagram, yeni yeni gelişmeye ve büyümeye başlıyordu. Bu dönemde de bazı açıkları vardı. Bazı site ve uygulamalara başvurarak, kişilerin gizli hesaplarını görme imkanı vardı. Oldukça basit yöntemlerle, kolayca içerikler görülebiliyordu.

Bu yöntem şu şekildeydi; Öncelikle İnstagram hesabına masaüstü üzerinden giriş yapılıyordu. Sonrasında merak edilen kişinin hesap adı yazılıp kişinin hesabına giriliyordu. Kişinin şahsi profiline geldikten sonra, profilin alt kısmında yer alan ‘’daha fazla göster’’ imlecine tıklanıyordu. Bu kısma tıklandığında, kişinin hesabı gizli dahi olsa, tüm paylaşımlar görüntüleniyordu. İnstagram uygulamanın bu açığının fark ettiğinde, yeni bir güncelleme yayınlayarak gizlilik sorununu ortadan kaldırdı.

Gizli Hesap Gösterme Uygulamaları

İnstagram gizli profil görme adıyla kurulmuş birçok uygulamayla karşılaşmak mümkün. Ancak ne yazık ki bu uygulamalar ve gizli instagram hesabı göreme hakkında yazılan yazılar gerçeği ifade etmiyor. Ülkemizde 34 milyon kullanıcısı bulunan bu uygulama elbette kullanıcılarını böyle durumlarla karşı karşıya getirmemek adına gizliliğe ve güvenliğe önem verir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here