Ana sayfa Mobil Android instagram Hesap Kapatma Nasıl Yapılır?

instagram Hesap Kapatma Nasıl Yapılır?

2048
0
instagram-hesap-silme

instagram hesabı kapatma konulu makalemizde siz değerli okurlarımız instagram hesabı geçici kapatma ve instagram hesap kapatma kalıcı nasıl yapılacağı bahsedeceğiz. Ayrıca instagram hesap kapatma linki sizlerle paylaşacağız.

instagram Hesap Kapatma 

İnstagram son dönemde oldukça popüler halini almış sosyal ağlardan birisidir. Facebook tarafından satın alınan Instagram ile popülerliğini uzunca bir süre koruyacak gözüküyor. Sosyal medya platformunda en başarılı olan İnstagram, hesap açılması kadar insanlar, hesaplarını geçici veya kalıcı olarak kapatmaktadırlar. Eğer sizlerde bu konuda yardım arıyorsanız. Sizler için hazırladığımız yazımızı adım adım inceleyebilirsiniz. Öncelikle telafisi olabilen instagram hesabı geçici kapatma detayından bahsedelim. Sonrasında tamamen silme işleminden bahsedeceğiz. Peki, Instagram hesabını geçici süreliğine nasıl kapatabiliriz inceleyelim.

instagram Hesabı Geçici Kapatma

instagram hesabı geçici kapatma işlemini daha doğru tabirle hesabınızı dondurma işlemi nasıl olur adım adım anlatalım. Geçici bir süre hesabınıza tekrar devam etmek isterseniz dondurma işlemini tavsiye ederiz. Çok basit bir yol ile Instagram hesabınızı dondurabilirsiniz. Ancak mobil telefonlar ile bu işlemi gerçekleştiremezsiniz. Bu yüzden masaüstü bir bilgisayar ile bu işlemini yapabilirsiniz. Şimdi hızlıca hesap dondurma işleminden bahsedelim.

Öncelikle bu dondurma işlemini yapmanız için şifrenizi bilmeni gerekmektedir. instagram hesap dondurma link ile kolayca hesabınızı dondurabilirsiniz.

Peki, link sonrası nasıl yapacağız anlatalım;

  • Link üzerinde hesabı geçici olarak kapat seçeneğine tıklayarak
  • ‘Merhaba Hesabını silmek yerine kapatabilirsin’. Ekranı gelecektir. Bu ekran ile tekrar giriş yapılana dek hesabın tamamen kapalı kalacağını belirtmektedir.
  • Sonrasında ‘hesabınızı neden donduruyorsunuz’ sorusu karşınıza çıkacak, cevapladıktan sonra şifrenizi girerek dondurma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Hesabınıza tekrar giriş yaptığınızda aktif haline tekrar gelecektir. Bunun dışında etkinleştirene kadar asla kimse hesabınızı görmeyecek, kapalı olacaktır. Ayrıca hesap dondurma işlemini sadece haftada 1 kez yapabilirsiniz.

Peki, pişman olmadan tamamen instagram hesap kapatma kalıcı için ne yapabilirsiniz. Şimdi de onu sizlerle paylaşalım.

instagram Hesap Kapatma Kalıcı

Hesap dondurma işleminden bahsettik. Peki ben pişman olmam diyerek hesabınızı komple mi silmek istiyorsunuz o zaman detayları aktaralım. İnstagram hesap silme işlemi en az dondurmak kadar kolay bir işlemdir. Aşağıya ekleyeceğimiz detayları adım adım uyguladığınızda tamamen Instagram hesabınızı silebilirsiniz. İşte sosyal medyanın en popüler platformu olan Instagram’dan hesaplarınızı nasıl sileceksiniz bahsedelim.

Öncelikle bu işlemin hiçbir şekilde geri dönüşü olmayacağını belirtelim ve detaylara geçelim;

  • İnstagram hesabınıza giriş yapınız.
  • Giriş sağlandıktan sonra instagram hesap kapatma linki ne tıklayarak (https://www.Instagram.com/accounts/remove/request/permanent/)
  • İnstagram hesap silme sayfası ekrana gelecektir.
  • ‘Hesabınızı neden siliyorsunuz’ sorusuna yanıtınızı veriniz,
  • Devam edilmek için şifrenizi bir kez daha giriniz,
  • Tüm işlem sonrası ‘ hesabı kalıcı olarak sil’ seçeneğine tıklayarak,

İnstagram hesabınızı kalıcı olarak silebilirsiniz. Bu işlemi mobil telefonunuzdan da rahatlıkla yapabilirsiniz.

Sosyal medyanın bağımlılığından kurtulup hesaplarını silmek isteyen herkese faydalı olacaktır.

Instagram Hesabınızı Geçici Olarak Nasıl Kapatırsınız?

İnstagram hesabınızı geçici olarak kapatma işlemi, hesabınızın sizin dilediğiniz süre zarfı boyunca, yani yeniden açmak istediğiniz zamana kadar geçici olarak kapatılması anlamına gelmektedir. İstediğiniz zaman hesabınızı yeniden aktif hale getirebilirsiniz. Hesabınızı geçici bir süre için kapatma işlemini seçtiğiniz zaman arkadaş listeniz ve diğer insanlar sizi Instagram ağında göremez. Aynı hafta içerisinde hesabınızı sadece bir kez dondurma hakkınız bulunmaktadır. Hesabınız dondurulmuş vaziyetteyken profiliniz, videolarınız, fotoğraflarınız, beğenileriniz ve yorumlarınız hiç kimse tarafından görüntülenemeyecektir. Bu seçeneği bilhassa hesabına belli sebeplerle bir dönem giremeyecek olanlara ya da İnstagram’ı deneyip de memnun kalmayan üyelere tavsiye edebiliriz.

Instagram Uygulamasından Geçici Olarak Uzaklaşma

Bilindiği üzere Instagram sürekli olarak güncellenen ve değiştirilen, yeni özellikler getirilen bir uygulamadır. Bundan önceki sürümlerinde hesap kısmında ‘hesabımı geçici olarak kapat’ direkt olarak listede karşımıza çıkarken artık uygulama üzerinden hiçbir şekilde yer almıyor. Bir ara bulunuyordu, kaldırıldı ve sonra tekrar eklendi derken artık bu yöntemi hiçbir şekilde kullanamıyoruz. Artık bir geçerliliği yok cümlesini bu konuda rahatlıkla kurabiliriz. Bahsi geçen değişikliklerden kullanıcılar için en önemlileri hikâye paylaşabilme özelliği, görüntülü ve sesli konuşabilme özelliklerinin yanı sıra çok yakın bir zamanda uygulamaya eklenen canlı yayın yapabilme özelliği olmuştur.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here