Ana sayfa Mobil Android instagram Hikayeye Müzik Ekleme Nasıl Yapılır?

instagram Hikayeye Müzik Ekleme Nasıl Yapılır?

92
0
instagramda-müzik-paylaşma

instagram hikayeye müzik ekleme veya müzik paylaşma nasıl yapılacağını bu makalemde anlatacağız. Ayrıca instagram hikayede şarkı, müzik paylaşma ve ekleme nasıl yapılacağını bahsedeceğiz.

instagram Müzik Ekleme 

İnstagram son yılların en popüler paylaşım sitesi olarak, 24 saat yayında kalabilen hikaye sistemine instagram müzik ekleme özelliği getirerek kullanıcılarının hizmetine sunmuştur. Sosyal medya kullanıcıların aktif olarak kullandıkları platform olan instagramda şarkı paylaşma, anlık çekilen fotoğrafların paylaşımı ya da daha önce kaydedilen görsellerin paylaşımı hikayeler özelliği ile ön plana çıkmaktadır. instagram hikayeye şarkı ekleme nasıl yapılmaktadır, sorusunun cevabı bu anlamda önem kazanmaktadır.

İnstagram’da Hikaye

İnstagram’da müzik, resim ve videolar İnstagram hikaye (story) kısmında paylaşılabilmektedir. İnstagramın sürekli güncellenmesi sonucu hikaye kısmında müzik paylaşımına ve müzik eklenmesine olanak sağlanmıştır. İnstagram’ın kendi arşivinde bulunan şarkılardan da ekleme yapabilme imkanı da sunmaktadır. Bu anlamda şarkı indirmek bulmak gibi sıkıntılardan da kullanıcılar kurtulmuş olmaktadır.

İnstagram Hikayeye Müzik Ekleme

instagram storye müzik ekleme için uygulanabilen iki yöntem bulunmaktadır;

  • Doğrudan çekim yaparak instagramda müzik paylaşma
  • Daha önce çekilmiş bir videoya müzik ekleme

Bu iki yöntem ile ister android işletim sisteme sahip telefon olsun isterse İOS işletim sistemine sahip telefon olsun instagram hikayede şarkı paylaşma işlemi gerçekleştirilmektedir.

Doğrudan Çekim Yaparak İnstagram Hikayeye Müzik Eklemek

Doğrudan İnstagram uygulamasının kullanılarak müzik paylaşılması oldukça basit ve kolaydır. Bu işlemi yapmak için telefonların müzik oynatıcısından paylaşılmak istenen müzik açılmalıdır.

Sonra müziğin hangi alanı paylaşılmak isteniyor ise 5 – 10 sn. kadar gerisinden durdurmalıdır. Daha sonra İnstagram uygulaması açılmalı, sol üst kısımda bulunan kamera butonuna basarak hikaye paylaşma sayfasına gelinmelidir. Bu ekranda telefonunu alt bölümünden yukarıya doğru çekildiğinde alt menü açılmakta ve play tuşu yer almaktadır.

Müzik çalarken paylaşılmak istenen yere gelmeden bir saniye öncesinde İnstagram üzerinde video kaydının başlatılması gerekmektedir.

Bu işlem sonunda kayıt durdurulduğunda kaydedilmiş olan videoda artık müzikte yer almaktadır. Böylece instagramda hikayeye müzik eklemek işlemi yapılmış olmaktadır.

Halihazırda Çekilmiş Olan Bir Videoya Müzik Ekleme

Galeride yer alan, önceden çekilmiş ve kaydedilmiş bir videoya müzik eklemek ve bunu instagram hikayede müzik paylaşma olarak yapmak istenildiğinde özel bir uygulamaya ihtiyaç duyulmaktadır.

instagram hikayeye müzik ekleme android ve İOS platformlarında bulunan İnshot isimli uygulama sayesinde yapılabilmektedir. İnshot uygulaması ile istenilen video üzerine gelinerek müzik eklemesi yapılabilmektedir.

Uygulamanın indirilmesinin ardından müzik ekleyebilmek için uygulamanın açılması gerekmektedir. Uygulama içinde bulunan video butonuna basılarak telefon galerisindeki tüm videolar görüntülenmektedir. Bu sayfada müzik eklenmek istenen video üzerinde düzenlemeler yapılabilmektedir.

Seçilen videonun uzun olması durumunda istenilen bölümlerin kırpılması söz konusu olmaktadır. Videonun kırpılmasından sonra müzik simgesine basılarak videoya eklenmek istenen müzik belirlenmektedir.

Bu aşamadan sonra istendiği takdirde videonun çözünürlüğü ve ses ayarlarının yapmak mümkün olmaktadır. Tüm düzenlemeler yapıldıktan sonra sağ üst köşede bulunan kaydet tuşuna basılarak işlem tamamlanmış olmaktadır. Bu yöntem ister Samsung ya da diğer android telefonlarda ve ister iPhone cihazlarda yapılabilmektedir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here