Ana sayfa Mobil Android Klavyede Olmayan Karakterler Nelerdir?

Klavyede Olmayan Karakterler Nelerdir?

2113
0
klavyede-bulunmayan-karakterler

Bu makalemizde siz değerli okurlarımıza klavyede olmayan karakterler veya klavyede bulunmayan karakterler neler olduğunu bahsedeceğiz. Ayrıca telefon klavyesinde olmayan karakterler ile klavyede olmayan karakterler nasıl eklenir sorularına cevap bulacağız.

Klavyede Bulunmayan Karakterler

Özellikle vaktini sürekli telefonda geçiren kişiler, bilgisayar başına geçince bir takım karakterleri de bilgisayarda kullanmak isterler. Fakat ne yazıktır ki bazı semboller ve karakter klavyede yer almamaktadır. Bu durum sadece bilgisayar için geçerli değildir. Tabi ki bazı sembol ve karakterle telefon klavyesinde de yer almamaktadır. Bunları kısaca incelediğimizde klavyede bulunmayan karakterler nelermiş kısaca bir göz atalım.

Alt Tuşu İle Sembol Oluşturma

Bilgisayarda bir sembol ya da karakter oluşturmak istediğimizde bunu alt tuşu kullanarak yapmamız fazlası ile mümkündür. Böylelikle klavye içerisinde yer almayan karakterler hızlı bir şekilde meydana çıkmayı başarır. Burada çıkan karakterlere ise ascii adı verilmektedir. Ama bu alt tuşu sadece bilgisayar klavyesi için geçerlidir. Ne yazı ki telefon klavyesinde olmayan karakterler alt tuşu ile meydana gelmemektedir.

En Sevilen Bazı Emojiler Klavyede Yer Almaz

Başlıkta da belirtildiği gibi klavyede olmayan karakterler nasıl eklenir diye sorulduğundan akıllara ilk olarak emojiler gelmektedir. Bunlar özellikle günlük yaşantımızda vazgeçilmez bir hal almaktadır.

Bu emojiler arasında;

  1. Gülücük
  2. Öpücük ve kalpli göz
  3. Kızgın surat
  4. Kalp
  5. Utangaç surat ve benzerleri gelmektedir.

En çok kullanılan bu emojiler ve daha fazlasını bazı klavyelerde bulmak zordur. Bunları oluşturmak için ise kopyala yapıştır yöntemi en etkili yöntem olacaktır.

Klavyede Olmayan Simgeler ve Noktalama İşaretleri

Birçok simge ve özellikle de noktalama işaretleri klavyede yer almaz. Bu sebepten dolayı da bu işaretleri oluşturmak için ister bilgisayar, ister tablet ya da ister telefonunuzda kopyala yapıştır simgesini kullanmak en güzeli olacaktır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here