Ana sayfa Güncel Metrekare işareti (m²) Nasıl Yazılır?

Metrekare işareti (m²) Nasıl Yazılır?

3011
0
metre-kare-işareti-nasıl-yapılır

Sanal alemde metrekare işareti nasıl yazılır konusunu anlatmaya çalışacağız. Ayrıca metrekare sembolü ve m2 nasıl yazılır sorusunu yanıtlayacağız.

Metrekare Sembolü

Bilgisayar klavyelerinde bazı karakterler gösterilmemekte, ancak gizli kod halinde tüm kodlar yer almaktadır. Özellikle alan ölçüsü ya da yol uzunluk ölçüsü bilgilerini yazmak isteyenler metrekare (m²) karakterini yazmak isteyecektir.

Metrekare nasıl yazılır insanlar arama motorlarında arama yaparak öğrenmeye çalışırlar. İnternet arama motorlarına metrekare sembolü yazarak arama yapıldığında, klavye üzerinde kullanılabilecek olan tuş kombinasyonları hakkında çeşitli bilgileri ulaşılabilmektedir.

Klavyede M² Yazmak

m2 nasıl yazılır araştırmaları yapıldıktan sonra, bilgisayar ascıı kodları arasında çeşitli kısaltmaların kodlarının yer aldığı bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Metrekare kısaltma işareti için kullanılacak olan yöntemler şunlardır;

  • Alt+0178
  • Başlat/çalıştır, “charmap” yaz açılan ekrandan 2 üstü işaretinin seçilmesi,
  • Kopyala yapıştır
  • Başlat > tüm programlar / donatılar bölümünde sistem araçları / karakter eşlem tablosu açılır ve buradaki 33A1 kodu seçilir ve eklenir.
  • Kullanıcılar bu yöntemleri kullanarak hazırladıkları yazılarda m² kısaltmasını rahatlıkla yazabilirler.

Klavye Tuş Kombinasyonu

Bilgisayarda sürekli işlem yapan ve belge düzenlemek zorunda kalanlar, metre kare nasıl yazılır öğrenir ve kullanmaya başlar. Klavyede metrekare işaretini kısa yoldan yapabilmek için bazı tuşlara aynı anda basılması gerekiyor. Metre kare simgesi yazabilmek için “m” harfinden sonra, klavyenin “alt” tuşuna basılır ve basılı tutulurken klavye rakam bölümünden “0178” rakamları seçilir ve bu işlem yapıldığında m² simgesinin ortaya çıktığını görülebilecektir. Bazı kullanıcılar bu simgeyi oluşturabilmek için kopyala yapıştır yöntemini denemektedir.

Telefonda Metrekare Simgesini Yazmak

Cep telefonları bilgisayar gibi kullanılmaya başlanmış ve insanlar birçok yazışmasını telefon üzerinden mesaj olarak gerçekleştirmeye başlamıştır. Telefonda metrekare nasıl yazılır en çok merak edilen konulardan birisidir. Android telefonda metrekare nasıl yazılır ülkemizde insanların merak ettiği konulardandır. Cep telefonu klavye sistemleri, bilgisayar klavye sistemi kadar gelişmiş değildir. Bunun için günümüz şartlarında telefonda metre kare sembolünü yazmak henüz mümkün değildir. Telefon kullanıcıları yazılarında m² işaretini yazabilmek için kopyala yapıştır yöntemini kullanmalıdır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here