Ana sayfa Mobil Android Whatsapp Durum indirme Nasıl Yapılır?

Whatsapp Durum indirme Nasıl Yapılır?

1859
0
whatsapp-durum-video-indir

Whatsapp durum indirme yazımızda video ve müzik nasıl indirebileceğinizi anlatmaya çalışacağız. Ayrıca whatsapp durum video indir programını sizlere sunacağız.

Whatsapp Durum indir

Whatsapp sosyal medya uygulamaları içinde mesajlaşma anlamında en popüler olan uygulamadır. Whatsapp hikaye indirme özelliği ile kullanıcı rehberinde bulunan kişiler ile hikayelerin paylaşılması mümkün olmaktadır.

Daha önceleri sadece metin olarak eklenen durum özelliği güncellemeler sonucu Whatsapp durum video indirme, fotoğraf indirme gibi özellikler eklenmektedir. Metin tabanlı durumlar kalıcı olurken video ya da fotoğraf içeren hikayeler ise 24 saat sonra silinmektedir.

Whatsapp Durum Video indirme

Whatsapp ücretsiz olması ve kullanım kolaylığı açısından günümüzde iletişim kurmak adına en çok tercih edilen uygulamadır. Wp durum indirme özelliği son güncellemesi ile kullanıcıların karakterini öne çıkaran bir durumdur.  Whatsapp hikaye indirme, kullanıcıların takipçileri ile duygu durumuna göre paylaşım yapılabilen en pratik uygulamadır. Whatsapp’da indirme özelliği yoktur ve durum indirme işlemi eklenen küçük bir uygulama ile mümkün olmaktadır.

Android Telefonlarda Durum İndirme Nasıl Yapılmaktadır?

Android işletim sistemine sahip telefonlarda, kullanıcıların paylaştığı video veya fotoğrafların indirilebilmesi için, Google Play mağazasından Story Saver For Whatsapp ( Whatsapp Durum İndirme Programı ) uygulamasının ücretsiz bir şekilde telefona indirilmesi gerekmektedir. Uygulama yüklendikten sonra, istenilen kişinin profiline tıklanarak altta bulunan yeşil indirme kısmına dokunmak yeterli olmaktadır. Böylece hikaye telefona hızlı bir şekilde yüklenerek kaydedilmektedir.

Android işletim sistemine sahip telefonlarda, Whatsapp durumdan video indirme işleminin bir başka yöntemi ise, Es Dosya Yöneticisi Uygulamasıdır. Bu uygulama Play Store’dan yüklenmektedir.

Uygulama yüklendikten sonra, üç nokta menüsünden Araçlar ve gizli dosyalar seçeneği seçilmektedir. Bu işlemden sonra Whatsapp üzerinden Medya ve .Statues menülerine geçiş yapılmaktadır. .Statues klasörü gizli bir dosyadır. Gizli dosyaları göster seçeneğinin etkinleştirilmesi ile Whatsapp durum kaydetme işlemi yapılabilmektedir.

Burada unutulmaması gereken, paylaşılan durumun 24 saat sonra silinecek olmasından dolayı bu klasörde de 24 saat sonra durumu bulmak mümkün olmamaktadır.

İOS iPhone Telefonlarda Durum İndirme Nasıl yapılmaktadır?

İOs işletim sistemine sahip telefonlarda Whatsapp durum indirme İOS;

 • İlk olarak Whatsapp Pocket Uygulaması bilgisayara indirilmektedir.
 • iPhone telefon bilgisayara bağlanmaktadır.
 • Whatsapp Pocket uygulaması açılmaktadır.
 • İOS Devices Bölümünden telefon modeli seçilmektedir.
 • Programa taramayı bitirdiğinde Whatsapp yazışmaları açılmaktadır.
 • Kullanıcıların Whatsapp sohbetlerine tıklanarak durumdaki fotoğraf ve video takipleri yapılmaktadır.
 • Whatsapp durumda bulunan fotoğraf ya da videoyu indirmek için ise, sağ altta bulunan Export Attachment kısmına tıklamak yeterli olmaktadır.

Sıralaması ile yapılmaktadır. Böylece Whatsapp durum indirme İOS işletim sistemine sahip telefonlarda Whatsapp durum indir butonu kullanılarak fotoğraf ve videoların kaydedilmesi mümkün olmaktadır.

Whatsapp Durumu Nasıl Silinmektedir?

Whatsapp durum videoları indir programları ile telefonlara kaydedilen hikayelerin silinmesi ya da görünür olmaktan çıkarılması işlemi,

 • Whatsapp uygulamasının başlatılması ve duruma dokunmaktan geçmektedir.
 • Paylaşılan durumlar listelenmektedir
 • Silinmek istenen durum üzerine gelinerek basılı tutulmaktadır.
 • Çöp kutusu ikonuna basılmakta ve daha sonra tekrar sil butonuna tıklanmaktadır.

Durum güncellemesi silindiğinde diğer kullanıcılar silinen durumu artık görmeyecektir. Böylelikle durum silinmiş olmaktadır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here