Ana sayfa Güncel Zyxel Modem Arayüz Şifresi Nedir?

Zyxel Modem Arayüz Şifresi Nedir?

2224
0
zyxel-modem-giriş

Zyxel modem arayüz şifre isimli makalemizde siz değerli okurlarımıza zyxel modem şifresinin olabilecek tüm parolaları paylaşacağız.

Zyxel Modem Arayüz Şifresi

Şifrenizi değiştirip zyxel modem giriş şifrenizi hatırlamıyorsanız aşağıdaki adımları izleyerek modeminizi fabrika ayarlarına döndürmeniz gerekmektedir. Cihazınızı fabrika ayarlarına döndürmeden yani cihazınızı sıfırlamadan başka bir yolla kesinlikle şifrenizi değiştiremezsiniz. Modeminizi fabrika ayarlarına döndürdükten sonra tekrardan dilediğiniz şifreyi koyabilirsiniz.

Şifrenizi Değiştirmek İçin Yani Modeminizi Resetlemek İçin Yapacağınız Adımlar Şunlardır;

  • Öncelikle Zyxel modem arayüz şifrenizi sıfırlamak için cihazınızın kapama tuşuna basıp kapalı olduğundan emin olun.
  • Zyxel arayüz şifreniz için cihazınız kapalıyken arka bölümle olan reset tuşuna yani minik bir tuşa herhangi bir eşyayla basılı tutunuz.
  • Reset tuşuna basarken, basmayı hiç bırakmadan tekrardan modem açma- kapama tuşuna basarak cihazınızı açın.
  • Zyxel arayüz şifresi için cihazınızın tüm ışıkları yanıp sönünceye kadar yani ortalama 20 saniye boyunca elinizi reset tuşundan çekmeyiniz. 20 saniye dolduktan sonra artık elinizi reset tuşundan çekebilirsiniz.
  • Reset tuşundan elinizi çektikten sonra power-lan ve dsl ışıklarının sabit olmasını bekleyiniz.
  • Daha sonra İnternet explorer sayfasının adres kısmına 192.168.1.1 yazarak Zyxel modem arayüzü bölümüne ulaşabilirsiniz
  • Modeminizin reset işlemi sorunsuz bir şekilde olduysa karşınıza gelen ekrandaki noktaları silerek 1234 yazıp modeme erişim sağlayabilirsiniz.

Zyxel modem arayüz şifre değişim işleminiz için modeme reset uygulaması yaparken elinizi kesinlikle reset tuşundan yani cihazınızın arka bölümünde olan minik tuştan çekmemeniz gerekmektedir. Eğer elinizi reset tuşundan çekerseniz modem resetleme işlemi iptal olacaktır ve baştan başlamanız gerekecektir.

Zyxel arayüz giriş bölümüne ulaştıktan sonra şifre klasik olarak yüksek ihtimal 1234 olacaktır. Unutmayın ki cihazınızı resetledikten, yani fabrika ayarlarına döndürdükten sonra cihazınız sıfırlanacak ve bütün bilgileriniz ve daha önce yaptığınız zyxel modem arayüz şifre gidecektir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here