Ana sayfa Teknoloji Klavyede Olmayan Emojiler, Simgeleri, işaretler…

Klavyede Olmayan Emojiler, Simgeleri, işaretler…

2058
0
Klavyede-Olmayan-simgeler

Bu makalemizde siz değerli okurlarımıza klavyede olmayan emojiler, simgeler, işaretler, karakterler, semboller ve yazı tipleri neler olduğunu bahsedeceğiz.

Klavyede Olmayan Emojiler ve Simgeler

Cep telefonlarında, veri girmek, karşı taraf ile iletişim kurmak ve istediklerimizi cep telefonuna iletmek için kullandığımız klavyelerde, bazı işaretler ve emojiler bulunmayabilir. Klavyede olmayan emojiler az kullanılmakla beraber, klavyede olmayan simgeler de az kullanılmaktadırlar. Bu yüzden genellikle klavyeye dahil edilmezler.

Ayrıca emoji ve simgeler, yazışmalar dışında sosyal medya profillerinde de sıklıkla kullanılırlar.

Emoji ve Simgeler Nerelerde Kullanılıyor?

Klavyede kendine yer bulamayan emojiler ve simgeler, genellikle daha az tercih edildiklerinden dolayı klavyede bulunmazlar. Fakat bazı kişilerin çok sevdiği ve kullanmak istediği bu simgeler, bazı yazılımlar aracılığıyla veya İnternet siteleri aracılığıyla kullanılabilirler.

Bu emoji ve simgeler, sıklıkla şu yerlerde kullanılırlar;

  • Sosyal medya yazışmalarında
  • Sosyal medya profillerinde
  • Çeşitli işaretlerden oluşturulan şekillerde

Ayrıca bu yerlerde, emoji ve simgeler dışında klavyede olmayan işaretler de sıklıkla kullanılırlar.

Emoji ve Simgeler Neden Klavyede Bulunmuyor?

Bahsedilen emojiler, simgeler ve işaretlerin klavyelerde kendisine yer bulamamasını çeşitli nedenleri bulunuyor. Fakat bu nedenlerden en güçlüleri, az kullanılmaları ve çoğu kullanıcı tarafından hoş bulunmamalarıdır. Ama bu az bulunan simge, emoji ve işaretleri, çeşitli sitelerde bulabilir ve rahatlıkla destekleyen platformlarda kullanabilirsiniz.

Nereden Bulunabilirler?

Klavyede olmayan emoji, simge ve işaretler gibi, klavyede olmayan yazı tipleri de vardır. Genellikle daha az tercih edilen yazı tipleri, klavyeyi oluşturan firma tarafından klavyeye dahil edilmezler ve bunun sonucunda kullanıcılar bu yazı tipini klavye üzerinde bulamazlar. Fakat kullanmak istenilen yazı tipini, çeşitli İnternet sitelerinde bulabilir ve site üzerinde yazmak istediğinizi oluşturarak, istediğiniz platformda kullanabilirsiniz.

Ayrıca emoji, simge ve işaretleri de bu İnternet sitelerinde bularak, istediğiniz düzen ve şekilde oluşturabilir, ardından kullanımını destekleyen tüm platformlarda kullanabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here