Ana sayfa Güncel Priv Ne Demek?, Priv Hesap Ne Demektir?

Priv Ne Demek?, Priv Hesap Ne Demektir?

5296
0
priv-ne-demek;priv-hesap-ne-demek;priv-nedir;priv-hesap-nedir;priv-hesap-nedir;priv-ne-demek-instagram;priv-hesap;instagram-priv-ne-demek

Priv konulu yazımızda priv ne demek ve priv hesap ne demek soruların cevabını bulmaya çalışacağız. Ardından instagram priv ne demek ve priv hesap nedir soruları cevaplamaya çalışacağız.

Priv Ne Demek 

Sosyal medya ağlarının yaygınlaşması ile birlikte yeni terimler ortaya çıkmaya başladı. Özellikle İnstagram’da kullanmış olduğumuz priv kelimesini artık günlük hayatımızda sıkça duyabiliyoruz. Peki, priv nedir bazı kişilerin açmış olduğu priv hesap ne demek ve priv ne demek ?

instagram Priv Ne Demektir?

Priv sözcüğü İngilizce kelime olan “Private” sözcüğünün kısaltılmış halidir. Türkçe anlamı ise “özel, kişisel, mahrem, yalnız, halka kapalı, müstakil, has” anlamlarını gelmektedir. Son günlerde çoğu İnstagram kullanıcısı kendilerine priv hesap açmaktadır. Peki, instagram priv ne demek ve priv hesap nedir ?

Priv Hesap Nedir ?

İnstagram hepimizin özgürce fotoğraf, video ve hikaye paylaşabildiği sosyal medya platformlarından birisidir. İnstagram gün geçtikçe hayatımıza yeni kelimeler ve yeni terimler katmaktadır. Bunlardan biriside İnstagram priv hesap olayıdır. Priv hesap nedir?

  • Priv hesap İnstagram’ın sonradan geliştirdiği veya çıkardığı özelliklerden birisi değildir.
  • Priv hesaplar kullanıcıların bulduğu ikinci ve özel hesaplardır.
  • Birçok ünlünün de bu hesaplara sahip olduğu bilinmektedir.

Bu yüzden günümüzdeki çoğu İnstagram kullanıcısının ana hesabından ayrı, ikinci bir hesabı daha vardır.

Ayrıca priv hesap nedir yazımızın yanında priv hesap isimleri yazımıza da bakabilirsiniz.

Priv Hesap Ne İşe Yarar?

İnstagram kullanıcıların açtığı priv hesapların diğer hesaplardan ayıran çok fazla özelliği yoktur. Kelime anlamındaki gibi priv hesap daha özel ve kişiseldir. Bu hesaplarda;

  • Genellikle çoğu kişi eklenmez. En yakın akrabalar, arkadaşlar, aileler eklenir.
  • Bu hesap kişisel olduğu için daha az kişiyi kapsar ve paylaşımlar daha farklıdır.
  • Bu hesaplarda genellikle ciddi ve normal paylaşım göremezsiniz. Kişilerin hayatlarına ve özelleri bu hesaba daha çok yansır.
  • Takip ve takipçi olayı fazla yoktur. Priv hesaplar yakın bulunan kişileri ekler.
  • Bazı priv hesapların amacı sadece eğlence ve şakadır. Hesaplarında kendilerine ait komik, güldürücü, espri tarzında şeyler paylaşırlar.
  • Bu hesabı açmanız aynı normal hesap açmanızla aynıdır. Sadece kullanıcı adı değişmektedir ve tamamen size özeldir.

Günümüzde bu kadar çok priv hesabın bulunmasının başlıca nedeni orijinal hesapta her şeyin paylaşılamamasından kaynaklıdır. Bu hesaba sahip kişiler hesaplarında daha rahat davranabildiği için ikinci hesap açma gereği duymuşlardır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here