Ana sayfa Güncel Qlairista Nedir?, Yan Etkileri Nelerdir?

Qlairista Nedir?, Yan Etkileri Nelerdir?

5591
0
-qlairista-yan-etkileri-nelerdir

Qlairista nedir ve nasıl kullanılır sorularını cevaplayacağız. Ardından qlairista ne işe yarar ve yan etkileri neler olduğunu bahsedeceğiz.

Qlairista Nedir

Öncelikli olarak qlairista nedir sorusu ile başlayacak olursak. Bir tür doğum kontrol hapıdır.

Yüzlerce yıldır kadınlar istenmeyen gebeliklere karşı çeşitli uygulamalar geliştirmiştir. Fakat bu yöntemler oldukça zorlayıcı ve çok yüksek olasılıkla başarısızlıkta sonuçlanmaktaydı. Son yıllarda ise, ilaç sektöründe uzun araştırmalar sonucu doğum kontrol hapları üretilmeye başlandı. Hapların ilk üretiminde yan etkileri ciddi düzeyde sağlığı etkileyecek durumda olsa da, gelişen Ar-Ge çalışmalarıyla bu yan etkiler minimum seviyeye indirgenmeye başlanmıştır.

Günümüzde ise doğum kontrol haplarını hamileliği önlemek bir yana, menstrual döngülerini ve hormon durumlarını düzenlemek isteyen kadın sayısı da hayli fazladır. Bu doğrultuda Qlairista doğum kontrol hapı kadınlar tarafından en çok tercih edilen gebeliği önleyici ilaç olarak ortaya çıkmaktadır.

Dünyanın birçok noktasında qlairista kullananlar tarafından yapılan yorumlar ve iyi yönde eleştiriler sayesinde çok çabuk bir şekilde ülkemizde de yaygınlaşan bir ilaçtır. Özellikle yan etkilerinin diğer ilaçlara oranla az olması ve kısa zamanda büyük başarılar vadetmesi sayesinde kadınlar tarafından en çok tercih edilen ürünlerden birisi haline gelmiştir.

Qlairista Yan Etkileri

Kişiden kişiye göre farklı bünyelerin etkisiyle görülen yan etkiler de değişmektedir. Yapılan araştırmalar sonucunda, olası Qlairista yan etkileri ise;

 1. Memelerde ve meme uçlarında rastlanabilecek ağrı,
  2. Depresyon belirtilerii
  3. Genital bölgede veya vajina içerisinde ağrı, iltihaplanma ve rahatsız edici koku
  4. Zamansız kanamalar,
  5. Kan pıhtılaşması,
  6. Cinsel arzularda azalma gibi etkenleri doğum kontrol hapı yan etkileri olarak sıralayabiliriz.

Doğum Kontrol Hapı Qlairista Nasıl Kullanılır

Doğum kontrol hapı qlairista bilinçli, aksatmadan ve periyodik bir şekilde alınması qlairista nasıl kullanılır sorusunun en etkili cevabıdır. Yan etkileri göz önüne alınmalı ve herhangi bir yan etkisi farkına varıldığında doktora başvurulmalıdır. Kullanımı ise her gün aksatmadan aynı saatte ve bol su ile bir adet hap alımı şeklindedir.

Bir kutuda 28 tane tablet ilaç bulunmaktadır, bu yüzden 28 gün boyunca birbirini takip eden her gün ilaç alınmalıdır. Bu haplardan 26 tanesi hormon içerirken, son 2 tanesi hormon içermez. Hap alımının unutulduğu günlerde ise: eğer unutulan tablet hormon içermiyorsa, unutulan tablet atılmalıdır ve bu durum pek fazla önem içermemektedir. Fakat unutulan tablet hormon içeriyorsa, aynı saate 2 hap almak durumunda kalınsa bile tablet alınmalıdır.

ÖNEMLİ!!!: Bu doğum kontrol hapı doktorunuz vermeden kullanmayınız… 

 Qlairista Kullanırken Hamile Kalınır mı?

Bilinçli bir şekilde kullanmak istenmeyen gebelikleri önlemek açısından çok önemlidir. Bu yüzden ” Qlairista kullanırken hamile kalınırmı ” sorusunun cevabı yine kullanıcılara bağlıdır. Hapların alımı her gün ve aynı saatte birbirini takip etmelidir. Ayrıca ilacı doktora başvurmadan bırakmak veya ara vermekte hamileliğe neden olabilecek bir risktir. Buna ek olarak hapı alımının unutulduğu durumlarda, unutulan hapın hormon içerip içermediğine göre hareket etmek gerekmektedir.

ÖNEMLİ NOT!!!: Doktorunuz vermeden kullanmayınız…

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here