Ana sayfa Güncel Starbucks Ne Demek?

Starbucks Ne Demek?

2138
0
Starbucks-Nedir

Starbucks nedir veya ne demek olduğunu bu makalemizde anlatmaya çalışacağız. Ayrıca starbucks ta ne içilir sorusunu da yanıtlayacağız.

Starbucks Nedir?

Starbucks menşei ABD olan dünyanın en büyük kahve zincirlerinden birisi olarak hizmet veriyor. Starbucks birçok kişinin müdavimi olduğu bir kahve markası olmuş ve önemli bir uluslararası firma haline gelmiştir. Bu yazımızda, starbucks nedir sorusunun cevabını açıklayacağız ve starbucks ta ne içilir diyerek kahve önerilerimizi anlatacağız.

Starbucks Nasıl Bir Kahve Markasıdır?

Starbucks kendine has bir kahve markası olarak bilinir ve ünü tüm dünyaya yayılmıştır. Şu anda Türkiye’nin dört bir yanında özellikle büyük şehirlerde birçok Starbucks şubesi bulunuyor ve içeriye girildiğinde uzun kuyruklarla karşılaşılıyor. Bu açıdan, Starbucks kaliteli kahveleriyle tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de çok sevilen bir kahveci haline gelmiştir. starbucks nedir diyerek bir araştırma yapıldığında, verilecek cevap ABD’de 1971 yılında kurulmuş olan ve bugün tüm dünyada 30 bine yakın şubesi bulunan bir kahve zinciri olduğudur.

Starbucks Şubelerinin Özellikleri

Starbucks şubesine giriş yapıldığında içeride hoş bir dinlendirici müzik, kibar ve işini iyi yapan baristalar, rahat koltuklar ve sınırsız internetle karşılaşılacaktır. Buraya dinlenmek ve kitap okumak için gelen birisine çok uygun bir ortam vardır.

Öncelikle, güzel bir kahve siparişi verilir ve yanına güzel bir kek alınabilir. Sonrasında, koltuklardan birine oturularak rahatça müzik dinlenebilir, kitap okunabilir ya da internet üzerinden araştırma yapılabilir.

Burası kimsenin sizi rahatsız etmeyeceği, zamanın nasıl geçtiğinin anlaşılamayacağı hoş bir mekandır. Ödevini ya da tezini yazan bir öğrenci, dışarıdan çalışmak isteyen bir şirket yöneticisi ya da arkadaşıyla sohbet etmek isteyen kişilere gayet uygundur. Burada işinize rahatlıkla konsantre olmak mümkündür.

Starbucks Ürünleri

Starbucks da ne içilir diye sorulduğunda karşımıza çok geniş bir yelpazede kahve listesi çıkıyor. Kimisi filtre kahve içmek isterken kimisi ise flat white kahve içmek isteyebilir. Bu açıdan, yapılacak olan ilk şey kahvenizi bol ya da az sütlü mü, bardağınızın küçük, orta ya da büyük mü isteyeceğinizdir.

Kahvesinde sütü seven kişileri tavsiye olarak latte kahve önerilirken, bol köpüklü isteyen birisine capuccino önerilebilir. Kahvelerin çoğu espresso ile yapılıyor ve espressoya su eklendiğinde americano kahvesi elde edilir. Kimisi uykum açılsın diyerek sert bir kahve istiyorsa double shot espresso isteyebilir ya da istediği kahvenin içeriğinde daha baskın bir kahve miktarı tercih edebilir.

Kahve bardaklarından bahsedilecek olursak tall boy yani küçük boy bardağın yanı sıra, grande boy dedikleri orta boy ve venti boy şeklinde büyük boy bardaklar mevcut olup, dilediğiniz boyda kahve sipariş verebilirsiniz. Ancak unutulmamalı ki bazı kahveler short yani en küçük boyda bardakla sunulurken, espresso istenildiğinde kendine özel kahve fincanı boyutunda olan bardakta sunuluyor.

İnternet üzerinden en çok aranılan cümlelerden birisi de starbucks ne içilir ifadesidir. Bu şekilde bir araştırma yapıldığında karşınıza en bilindik kahveler çıksa da Starbucks’a gidildiğinde Türk kahvesi ya da çay servisinin de yapıldığı unutulmamalıdır. Bu açıdan böylesine önemli bir küresel markanın yerel tatlara da yönelik hizmet vermesi kalitesini arttıran bir unsurdur.

Bu açıdan, Starbucks’a giden birisi kahve içmek istemediğinde, meyve suları, çay, soda gibi farklı alternatiflerle de karşılaşacak ve sipariş verebilecektir. Yiyeceklerin yanında birbirinden lezzetli kek ve pastalar ile kahvaltı yapmak ya da atıştırma yapmak isteyenlere yönelik sandviçler de satışa sunuluyor.

Starbucks Tarihçesi

İnternet üzerinden çok fazla araştırılan biri olan starbucks ne zaman kuruldu sorusuna verilecek cevap olarak çok kişinin bildiği gibi bu global firmanın 1971 yılında ABD’nin Seattle kentinde kurulduğudur. İtalyan marka kahveleri model alarak oluşturulan bu marka hızla dünyanın dört bir yanına yayılma imkanı bulmuştur.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here